KK Mladost – KK Konjic (64-68)

U desetom kolu A2 Lige Jug košarkaši Mladosti poraženi su od ekipe Konjica rezultatom 64-68. Nakon sjajne igre i pobjede prošlog vikenda u Travniku, domaći košarkaši ovaj put odigrali su daleko lošiju utakmicu. No, krenimo redom. Otvaranje donosi puno bolju igru domaćina koji lako dolaze do 9 poena prednosti nakon prve dionice, a sredinom druge i do maksimalnih +14. Tada gosti ubacuju u brzinu više i serijom poena na poluvrijeme odlaze sa -2, 38:36. Pocetak drugog poluvremena donosi manje-više izjednačenu igru, a ključni trenutak utakmice desio se kada glavni organizator igre domaće ekipe, Kasun Damir, zbog povrede napušta teren. Gosti to znalački koriste i u četvrtoj četvrtini idu na 11 poena prednosti . Domaći se nisu predavali i upijevaju doci na -2. Ipak, završnica iz Travnika se nije ponovila. Promašen šut za tri poena u posljednjem napadu i kontra gostiju donose konačnih 64-68. Na kraju treba spomenuti i to da je i ovaj put izostala neophodna podrška sa tribina. Ovim je KK Mladost jesenji dio sezone završila na drugom mjestu A2 Lige Jug sa 8 pobjeda i 2 poraza. Narednu utakmicu košarkaši Mladosti igraju 1. februara kada gostuju na Ilidži.

KK Mladost: Bucuk 9 (7 skokova), Smajic -, Kasun 4 (5 asistencija), Osmanovic -, Hasanovic 2, Fazlic I. 26 (17 skokova, 5 blokada), Dedovic 2, Alic 0, Kahriman 13 (12 skokova), Vatres 4, Simon 4 (7 skokova), Fazlic T. -. Trener: Elvir Murvat.

Hajrudin Vatreš: poeni za pobjedu protiv KK Travnik [80-81]